Sekční vrata

Sekční vrata Hörmann

Popis:
Sekční vrata vyjíždějí ve vodících kolejnicích svisle nahoru podél stavebního otvoru. Při úplném otevření vrat zůstává vratové křídlo ve vodorovné poloze pod stropem. Jednotlivé lamely jsou vyrobeny z vysoce kvalitního ocelového plechu a jsou dodávány v nezateplené (jednostěnná lamela) a zateplené verzi (dvoustěnná lamela). Zateplené lamely jsou rovnoměrně vyplněny vytvrzenou polyuretanovou pěnou (100% bez FCKW). Obě varianty zpracování vratového křídla jsou stabilní a pohybují se tiše. Vyrovnání hmotnosti je dosaženo pomocí patentovaného systému tažných pružin vícepružinového bezpečnostního systému..

Všechny varianty provedení sekčních ale i výklopných vrat jsou připraveny pro osazení (i dodatečné) stropního pohonu HÖRMANN.

Typové řady:

Jednostěnná sekční vrata LTE40 (bez zateplení)

Dvoustěnná vrata EPU40 (šíře panelu 20 mm) vypěněná polyuretanovou pěnou bez FCKW.

Dvoustěnná vrata LPU40 (šíře panelu 42 mm) vypěněná polyuretanovou pěnou bez FCKW.

 

 

Průmyslová sekční vrata Hörmann

Sekční vrata se otvírají svisle nahoru a poskytují tak prostor před vraty i za vraty. Lamely vrat se ukládají pod stropem naplocho, přes otvor svisle nebo podle sklonu střechy. Sekční vrata konstrukční řady 40 z oceli, kombinace ocel/hliník nebo z hliníku přesvědčují jedinečnou šíří programu, špičkovým designem vrat a certifikovanou bezpečností. U sekčních vrat Compact se jednotlivé lamely skládají svisle hned za překladem. Velmi malá hloubka zasunutí je obzvlášť výhodná u hal s osvětlovacími kopulemi, skleněnými střechami a skleněnými fasádami.

 

Integrované dveře s nízkým prahem

Integrované dveře jsou praktickým řešením, které umožňuje, aby se při průchodu osob nemusela otvírat celá vrata. Integrované dveře Hörmann s nízkým prahem z ušlechtilé oceli o výšce 10 mm uprostřed a 5 mm na okrajích (u vrat o šířce 5510 mm a víc je plochý práh vysoký asi 13 mm) minimalizují riziko klopýtnutí a ulehčují přejíždění koly.

U vrat ovládaných pohonem zajišťuje předsazená světelná závora VL 2 pomocí dvou senzorů bezdotykovou reverzaci při výskytu překážky. Kontakt integrovaných dveří zaručuje, že otevření vrat je možné jen se zavřenými integrovanými dveřmi.

Nastavitelný profil prahu s pružným těsněním vyrovnává navzdory své ploché konstrukci drobné nerovnosti podlahy a optimálně utěsňuje spodní hranu vrat.

Za určitých předpokladů splňují integrované dveře Hörmann bez vysokého prahu až do šířky 5500 mm požadavky pro únikové dveře.

Aby v budovách s existujícími vraty zůstal zachován vyrovnaný vzhled vrat, nabízíme i nadále také integrované dveře s prahem.